چه مدل حلقه ی ازدواجی باید بخرم ؟

بازگشت به مجله

چه مدل حلقه ی ازدواجی باید بخرم ؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

برای انتخاب سبک حلقه ی ازدواج ، گزینه های مختلفی وجود دارد و اما شاید مهم ترین آن شرایط مالی و بودجه ی شماست .

بودجه ی شما اندازه ی قیراط، الماس و یا جواهری که میخرید را تعیین می کند. بدیهی است که طلا و پلاتین برای حلقه ای ویژه که مناسب همسر آینده تان باشد، طول عمر و دوام بیشتری خواهد داشت و البته گران تر خواهد بود .

اما بهتر است به یاد داشته باشید که لزومی ندارد حتما جواهری را انتخاب کنید که الماس نشان باشد، زیرا سنگ های قیمتی زیبا تری نیز وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید. شما میتوانید اغلب سنگ های کوچک تر ولی درخشان تر را انتخاب کنید چه بسا که این سنگ ها با وجود درخشش و کوچک تر بودن , مزایای درمانی نیز دارند و منبع جذب انژی های مثبت نیز هستند. در این مقاله ما سعی داریم تا شما را با جواهر و سنگ هایی به جز الماس آشنا کنیم که ویژگی های آنها را در بالا نیز خاطر نشان شده ایم.

لوکس

این جواهرات درخشش بیشتری نسبت به بقیه دارند و از نظر قیمت، در رده خودشان کاملا متناسب و عادلانه هستند. اگر هزینه ای که میکنید بیشتر باشد، طبیعتا اندازه ی جواهر لوکس شما نیز بیشتر خواهد بود.

Split shank(شاخه تقسیم)

این حلقه ها دارای شکافی در ساقه یا باند هستند. این جواهرات میتوانند شکاف بیشتری نیز داشته باشند و این کاملا به انتخاب شما بستگی دارد. این شکاف ها توسط سنگ های قیمتی مانند الماس پر می شوند!

    آنتیک (antique) 

انگشتر های عتیقه به طور کلی ۱۰۰ سال قدمت دارند؛ پس مطمئن باشید حلقه هایی که به نام آنتیک خریداری می کنید نمی توانند ظاهر و مد امروزی داشته باشند و عمدتا عتیقه خواهند بود.

Vintage

جواهرات گرجی گرجستان (۱۸۳۷ ـ ۱۷۱۴)

جواهرات ویکتوریایی (۱۸۳۷ ـ ۱۸۰۱)

جواهرات ادواردیان (۱۹۰۵ ـ ۱۸۹۰)

جواهرات Vintage Art Nouveau (سال های ۱۸۳۷ ـ ۱۷۱۴ )

جواهرات Vintage Art Deco ( سال های ۱۹۳۵ ـ ۱۹۱۰ )

جواهرات Vintage Retro Jewellery (دهه های ۱۹۳۰ ، ۱۹۴۰ ، ۱۹۵۰ ، ۱۹۶۰ ، ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰)

Inherited(میراثی)

این حلقه ها همانطور که از اسمشان معلوم است، حلقه هایی هستند که جزئی از املاک یا دارایی یک فرد می باشند که طی سالهای متمادی به ارث رسیده است. اینگونه جواهرات در مزایده ها به فروش می رسند و به هیچ سنی وابسته نیستند.

Birthstone ( زادگاه )

اگر عاشق رنگ سنگ ماه تولد خود هستید، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید آن را در حلقه ی نامزدی خود بگنجانید . پوشیدن سنگ ماه تولد برای شما خوشبختی و شادی به ارمغان میاورد و به نوعی فریاد وجود شما در زندگی کسی است.
ناگفته نماند که بسیاری از سنگ های ماه تولد ارزان تر از الماس هستند.

Celebrity style ( سبک مشهور سلبریتی ها )

این نوع حلقه ها ممکن است با توجه به علاقه ی شما به بازیگر ها و سلبریتی های که دانبالشان می کنید، تغییر کند. بنابراین اگر سراغ این نوع حلقه میروید که سلبریتی مورد نظرشما یا همسر آینده تان آن را میپوشد باید انتخابتان را در بازیگر محبوب خود نیز کرده باشید.

Solitaire

این حلقه های نسبتا سنتی با الماس یا سنگ قیمتی تک، روی حلقه است که میتواند به هر سبک وشکلی برش داده شود. به همین علت میتوانید برشی را انتخاب کنید که حالت مربعی داشته باشد چون بزرگتر خواهد بوده و در صورت تمایل همسرتان به راحتی به شکل های دیگر نیزقابل تغییر است.

۳ ـ ۵ ـ ۷

این حلقه ها دارای ۳ ، ۵ یا ۷ الماس هستند که اغلب دارای یک سنگ بزرگ مرکزی است که توسط بعضی الماس های کوچک تر احاطه شده است.
بنابراین میتوانید به جای الماس بزرگ از سنگ های قیمتی دیگر استفاده کنید که نسبتا ارزان تر هستند. اما حلقه هایی که دارای ۷ الماس هستند، بیشتر حالت خوشه ای دارند و طبیعتا زیباتر و درخشان تر نیز می باشند.

Gemstone

برخی از سنگ های قیمتی مانند سنگ های جواهر که مربوط به ماه تولد هستند، جایگزین الماس می شوند و بسیار دلنشین تر هستند. از جمله سنک های قیمتی عبارتند از : مورگانیت، تانزانیت، تی سوریت، اسکندریه، مویزانیت و چند تایی.

فلزهای گرانبها

فلز قیمتی و گران بهایی که استفاده می کنید متناسب با بودجه ی شما خواهد بود و در واقع این مهم به ظاهر حلقه ی قیمتی شما می افزاید.

پلاتین

پلاتین یک نوع رنگ نقره است و نسبت به رنگ طلایی، تمایل بیشتری به سفیدی و روشنی دارد. به همین دلیل بسیار محبوب است.

طلای زرد یا سفید

اینگونه طلاها گزینه های محتمل تری هستند. طلای زرد می تواند ۹ عیار، ۱۴ عیار ، ۱۸ عیار، ۲۱ عیار یا ۲۴ عیار باشند. و با افزایش میزان خلوص، نرمی و زردی طلا افزایش می یابد.
طلای سفید نقره ای است و غالبا رومیوم اندود شده است که بعد همان رنگ سفید پلاتینی را به آن می دهد، اما برای حفظ رنگ، هر چند سال یکبار مجددا آبکاری می شود .

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به مجله
بستن
مقایسه